Sosyal Medya

“Türkiye’den Suriye muhalefetiyle ilgili şok karar” iddiası

Gündem

“Türkiye’den Suriye muhalefetiyle ilgili şok karar” iddiası

Suriyeli muhalif ve devrimci güçler ulusal koalisyonundan bir kaynak Türkiye’nin Esad karşıtı koalisyona mali desteği durdurduğunu öne sürdü.

İran’ın yarı resmi haber ajansı Tesnim’in aktardığına göre, Suriyeli muhalif ve devrimci güçler ulusal koalisyonundan bir kaynak Zaman el-Vasl gazetesine yaptığı açıklamada, Türkiye’nin geçen hafta bu koalisyona yaptığı mali desteği durdurduğunu ifade etti.

Türkiye, Suriyeli muhalif ve devrimci güçler ulusal koalisyonuna bugüne kadar aylık olarak 320 bin dolardan fazla mali destek sağlıyordu. Suriyeli muhalif ve devrimci güçler koalisyonu maddi olarak çok zor zamanlar geçirdiği öne sürülüyor.

Öte yandan Suriyeli Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu Genel Sekreteri Nezir el-Hekim de koalisyon çalışanların maaşlarının yüzde 15 azaltıldığını açıkladı.

ABD’NİN GİRİŞİMİYLE KURULDU

ABD’nin girişimiyle 11 Kasım 2012’de Katar’da kurulan ve Suudi Arabistan, Katar, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere, Fransa gibi ülkelerden oluşan ‘Suriye’nin Dostları Grubu’ tarafından ‘Suriye’nin yasal temsilcisi’ olarak tanınıyor.

 

Gündem Kategorisinden...

Bizi Takip Edin

Popüler

Yazarlar

Yukarı
*