Sosyal Medya

Tuncay Özkan: ‘Beni AKP’li zanneden bir vekil açık oy vermemi istedi’

Gündem

Tuncay Özkan: ‘Beni AKP’li zanneden bir vekil açık oy vermemi istedi’

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, anayasa değişikliği için gizli olması gereken oylamada 3 AKP milletvekilinin aynı anda açık oy verdiğini gördü. Duruma müdahale ederek, oturumu yöneten AKP’li Başkan Vekili Ahmet Aydın’a  iletti.

CHP’li Tuncay Özkan Meclis’te neler yaşandığını Sözcü’ye anlattı.

Özkan: “Ben oy vermek için kabine girerken, arkamdan bir el dokundu. ‘Kapatma açık kullan’ dedi. Beni diğer AKP’li arkadaşı ile karıştırdı. ‘Kapatma aç’ diye seslend,. O milletvekilini yakalamamı engellemek için hemen araya girdiler. Kapalı oy kullanmak için kabine giren milletvekiline baskı yapmak demokrasiye, ahlaka aykırıdır. 338 rakamı bu baskının sonucudur. Özgür irade ile oy kullanılabilirse 330’un altında kalır ve ret çıkardı. Türkiye bir adamın iki dudağının arasına sıkışmaz. Herkes vicdanının sesi ile oy kullandığında Türkiye bu karanlığı yener”

FETÖ DİYE KORKUTUYORLAR

“Çocuklarımız ve kendi ahlakımız için, özgürlüğü, adaleti ve barışı koruyun. Baskı rejimini savunan kazanırsa Türkiye çöl olur ve o çöl ilk seçimde bunları yutar” diyen Özkan şunları söyledi: ” Birisi milletvekillerini tehdit ediyor. Eğer Recep Tayyip Erdoğan yetkileri elinde toplamak için böyle bir şey yapıyorsa çok büyük hatadır. Felsefenin temel kuralı, yanlış başlayan şey yanlış biter. Bu iş yanlış başladı, yanlış bitecek. Yolda düzelmesi de mümkün değil. Bazı arkadaşların akrabalarını FETÖ’den almışlar, kardeşi içer de ya da kendiyle ilgili kaygısı var. Onlar zaten daha kabine girmeden göstererek oy kullanıyor. İster FETÖ’cü diye, ister milletvekili olamayacaksın diye , üzerine geleceğiz diye korkutun, bundan hayır gelmez.”

Gündem Kategorisinden...

Yukarı
*