Sosyal Medya

Savunma Bakanı o silahlar için konuştu: Türkiye’ye dönecek

Gündem

Savunma Bakanı o silahlar için konuştu: Türkiye’ye dönecek

Milli Savunma Bakanı Canikli, “ABD’nin YPG’ye verdiği silahların IŞİD ile mücadele sona erdiğinde Türkiye’ye döneceğini” söyledi

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, ABD’nin YPG’ye sağladığı destek için “O terör örgütünün de nihai hedefi Türkiye. IŞİD bittiğinde ki bitmek üzere, o silahların tamamı Türkiye’ye dönecek” dedi.

Gürcistan Güvenlik ve Savunma Konferansı’na katılan Bakan Canikli, burada yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“Burada gerçek anlamda bir kafa karışıklığı var, kriterlerin, konseptlerin, terörle mücadelede ilkelerin, soğuk savaş döneminde olduğu gibi netleştirilmemesinden kaynaklanan bir sıkıntı var. Benzer bir durum IŞİD terör örgütü o bölgede, El Kadie büyük oranda şu anda Ortadoğu’ya, Suriye’ye gelmiş durumda. El Nusra bütün hepimizin terör örgütü kabul ettiği, aynı şekilde ağırlıklı olarak Türkiye’yi hedef alan PKK ki yine bütün yine müttefiklerimiz tarafından da terör örgütü kabul edilen bir örgüt. Yine, PKK’nın Suriye uzantısı YPG var, terör örgütü. Aynı terörist kaynaktan besleniyor, PKK  mensuplarını kullanıyor, aynı şekilde aynı yerden kumanda ediliyor. Müttefikimiz, dostumuz ABD, IŞİD ile mücadele için arazide bu YPG terör örgütüyle şu anda birlikte, DEAŞ’a karşı birlikte, ortak çalışma yapıyor. Yaklaşık, bizim tespitlerimize göre, 40-50 bin kişilik bir orduyu donatacak silah-mühimmat desteği sağladı ki IŞİD için, IŞİD’e karşı savaşsın diye. ABD bunu bu amaçla yapıyor, bunu biliyoruz ama o terör örgütünün de nihai hedefi Türkiye.IŞİD bittiğinde ki bitmek üzere, o silahların tamamı Türkiye’ye dönecek.”

Gündem Kategorisinden...

Bizi Takip Edin

Popüler

Yazarlar

Yukarı
*