Sosyal Medya

O tarikattan 20 milyon TL’lik dev konvoy!

Gündem

O tarikattan 20 milyon TL’lik dev konvoy!

Menzil Tarikatı, Türkiye’de başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere birçok devlet kurumuna en yoğun olarak AKP döneminde girdi.

Gazeteci-Yazar Soner Yalçın, Recep Akdağ’ın Sağlık Bakanlığı koltuğuna oturtulmasında Menzil tarikatının etkili olduğunu yazmıştı. Soner Yalçın 3 Ağustos 2016 tarihli yazısında “Sağlık Bakanlığında Menzil Cemaati örgütlenmesi var!” diyerek konuyu gündeme taşımıştı.
Öyle ki, Hüseyin Besli gibi Erdoğan’a yakın isimler bile devlet içinde örgütlü tarikattan şikayetçiydi.
Hüseyin Besli, Soner Yalçın’ın yazısından 3 ay sonra kaleme aldığı Akşam gazetesindeki köşesinde, “İsmini palazlandığı şehirden, Adıyaman/Menzil’den alan bir yapının özellikle bir bakanlığımızda neredeyse bütün pozisyonları kendi mensuplarıyla doldurmasına dikkat çekmek istedim” demişti.
Devlette FETÖ’nün boşalttığı koltuklara oturmaya çalışan Menzilcilerin sosyal medyada dikkat çeken görüntüleri yayımlandı. Menzil paylaşımlarında bulunan “burcu burcu menzil” adlı hesap, Menzil tarikatı lideri ve beraberindekilere ait olduğunu ifade ettiği lüks araçlardan oluşan uzun konvoyun görüntülerini paylaştı.

Görüntülerdeki lüks aracın 3 milyon TL olduğu belirtilirken toplamda 10 araç olduğu ve yaklaşık konvoyun 20 milyon değerinde olduğu iddia edildi.

İşte o görüntüler: 

  Gündem Kategorisinden...

  Bizi Takip Edin

  Popüler

  Yazarlar

  Yukarı
  *