Sosyal Medya

Nuray Mert’ten ilk açıklama: Cumhuriyet’in Kemalist çizgisini bildiğim için…

Gündem

Nuray Mert’ten ilk açıklama: Cumhuriyet’in Kemalist çizgisini bildiğim için…

Evrim teorisi karşıtı yazı yazan, müftü nikahına destek veren Nuray Mert’in Cumhuriyet’teki yazılarına son verildi. Mert’in karar sonrası ilk kez açıklama yaptı.

Cumhuriyet’teki yazılarına son verilen Nuray Mert, “Cumhuriyet’in Kemalist çizgisini bildiğim için davet karşısında çok titiz davrandım ancak Akın Atalay, gazetenin dar vizyonunu genişletmek için böyle bir davette bulunduğunu söyledi. Devletin baskısıyla hapiste olan arkadaşlarım mahalle baskısıyla beni gönderdilerse buna kişisel olarak da çok üzülürüm” dedi.
Evrim teorisi karşıtı yazı yazan, müftü nikahına destek veren Nuray Mert’in Cumhuriyet’teki yazılarına son verildi.

Karara ilişkin T24’e konuşan Mert, “Orhan Erinç, kararın Silivri Cezaevi’ndeki tutuklu yönetici arkadaşlarımızın bilgisi dahilinde verildiğini söyledi. Beni Cumhuriyet’e davet eden Akın Atalay’dı. Cumhuriyet’in Kemalist çizgisini bildiğim için davet karşısında çok titiz davrandım ancak Akın Atalay, gazetenin dar vizyonunu genişletmek için böyle bir davette bulunduğunu söyledi. Devletin baskısıyla hapiste olan arkadaşlarım mahalle baskısıyla beni gönderdilerse buna kişisel olarak da çok üzülürüm” dedi.

Gündem Kategorisinden...

Bizi Takip Edin

Popüler

Yazarlar

Yukarı
*