Sosyal Medya

MHP’den ihraç edilen Özdağ’dan Bahçeli’ye: 10 yıl boyunca yalan mı söylediniz?

Gündem

MHP’den ihraç edilen Özdağ’dan Bahçeli’ye: 10 yıl boyunca yalan mı söylediniz?

MHP’den ihraç edilen Ümit Özdağ, parti tabanının büyük çoğunluğunun ‘başkanlık sistemine’ karşı duracağını belirtip Devlet Bahçeli’ye seslendi: “10 sene boyunca mı yalan söylediniz, şimdi mi yalan söylüyorsunuz?”

Cumhuriyet’ten Kemal Göktaş’a konuşan Özdağ, ‘başkanlık sisteminin’ genel kuruldaki oylamalarda 330 oyu geçmesinin zor olduğunu vurgulayarak, “Sadece MHP’de değil, AKP’de de fireler olacağını düşünüyorum. Hatta bu konuda benimle konuşan AKP’liler var, hayır diyeceklerini söylüyorlar. Yani bu çok gizli bir şey değil, telefonla konuşuyorlar” ifadelerini kullandı.

Bahçeli’nin 10 yıldan bu yana “Başkanlık girişimi Türkiye’nin bölünmesini beraberinde getirir” dediğini öne süren Özdağ, “Bunu her zeminde, her fırsatta savunduysanız ve Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’yi başkanlık üzerinden federasyona sürüklemeyi amaçladığını, ortaya belgelerini koyarak anlattıysanız Türk milletine, bugün başkanlık sistemini savunduğunuzda, size sorarlar: 10 sene boyunca mı yalan söylediniz, şimdi mi yalan söylüyorsunuz?” dedi.

‘Bahçeli intihara sürüklüyor’

Devlet Bahçeli’nin başında kalarak MHP’yi intihara sürüklediğini de kaydeden Özdağ, “Devlet Bahçeli’nin başında olduğu MHP’nin başkanlık sisteminde de şansı yoktur, parlamenter sistemde de şansı yoktur. MHP’nin başında Devlet Bahçeli olduğu sürece ülkücü tabanla MHP arasındaki bütün manevi bağlar kopmuş demektir. Devlet Bahçeli’nin yapabileceği tek şey, MHP’ye iyilik yapmak istiyorsa, MHP genel başkanlığından ayrılmak ve partiyi demokratik bir genel kongreye götürmektir. Oysa Bahçeli korumakla ilgili yemin etmiş olduğu anayasayı korumak yerine, bu anayasayı sürekli ihlal eden kişiye anayasayı uyduracak ve bir otoriter tek parti rejimi ve tek adam rejimi kuracak bir değişikliğin önünü açmaktadır. Tarih onu affetmeyecek” diye konuştu.

Gündem Kategorisinden...

Yukarı
*