Sosyal Medya

FETÖ’den tutuklanan savcı, AKP’li vekili şahit gösterince bakın ne oldu

Gündem

FETÖ’den tutuklanan savcı, AKP’li vekili şahit gösterince bakın ne oldu

Darbe girişiminin ardından tutuklanıp altı ay cezaevinde kalan savcı Yusuf Toltar, “Beni Dilovası belediye başkanı amcama ve AKP Kocaeli milletvekili dayıma sorun” dediği ifadesinin ardından tahliye edildi.

Mardin Kızıltepe Cumhuriyet Savcısı Yusuf Toltar, darbe girişiminin ardından ‘FETÖ’ soruşturmaları kapsamında önce açığa alınmış, ardından tutuklanmıştı.

‘İstenmeyen insan olduğum için ayrıldım’

Şubat ayında tahliye edilen Toltar, bir başka dava dosyasına da giren ifadesine şöyle başladı: “Üniversite döneminde bu yapıya müzahir bir yurtta yaklaşık üç yıl kaldım. Fakat istenmeyen insan olduğum için bu yurttan kendi isteğimle ayrıldım. Mezun olduktan sonra İstanbul’da avukatlık stajı yaparken mecburiyetten, daha doğrusu maddi durumumun iyi olmamasından dolayı Eyüp’te ismini hatırlamadığım bir yurtta iki ay kaldım. Yine kışın ortasında kapı dışı bıraktılar.”

‘Eşimden boşanmasını istediler’

Toltar, eşinin kendisinden habersiz ‘sohbet toplantısı’na gittiğini ve Kürt olması nedeniyle eşinden boşanmasının istendiğini öne sürdü: “Eşim de toplantıyı terk etmiş. Ailem Dilovası bölgesinde AKP teşkilatını kuran ailelerden bir tanesidir. Amcam yıllardır bu parti adı altında belediye başkanlığı yapmaktadır. Dayım halen Kocaeli milletvekilidir. İsmi Cemil Yaman’dır. Babam bildim bileli Milli Görüşçüdür. FETÖ’nün karşısında biriyim. Nasıl bir insan olduğumu amcama ve dayıma, Burdur Milletvekili Reşat Petek ile Antalya Başsavcısı Ramazan Solmaz’a sorabilirsiniz.”

Bozdağ’a ziyaret iddiası

Geçen yılın ağustos ayında tutuklanan Toltar, şubat ayında tahliye edildi. Toltar’ın tahliyesinden iki hafta önce AKP milletvekili dayısı Cemil Yaman’ın dönemin Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ı ziyaret ettiği ileri sürüldü.

Gündem Kategorisinden...

Bizi Takip Edin

Popüler

Yazarlar

Yukarı
*