Sosyal Medya

Erdoğan’dan AKP’li vekillere sert uyarı: Bom boş!

Gündem

Erdoğan’dan AKP’li vekillere sert uyarı: Bom boş!

Erdoğan’dan AKP’li vekillere sert uyarı.

Genel kurul çalışma saatlerinde milletvekillerinden odalarına gitmemeleri ve ziyaretçi kabul etmemeleri istendi. Öte yandan isim verilmeden bazı vekillerin de ekrandan çekilmesi de talep edildi.

AKP’de hafta da iki gün yapılan milletvekilleri ile istişare toplantıları sürüyor. Bu sabah grup başkanvekillerinin başkanlığında yapılan ve bir grup milletvekilinin katıldığı toplantıda, “genel kurul” uyarısı yapıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Televizyonda izliyorum. Genel Kurul salonu bom boş, milletvekilleri ne yapıyor” uyarısının ardından grup yönetimi, milletvekillerini hafta da iki gün toplayarak, genel kurul çalışmaları, TBMM gündemi, talep ve sorunları değerlendirmeye başladı.

Bugün bir grup milletvekili ile yapılan istişare toplantısında milletvekillerinin genel kurulun çalıştığı saatlerde, halkla ilişkilerde bulunan odalarına gitmemeleri, ziyaretçilerini ise genel kurun olmadığı saatlerde kabul etmeleri istendi. Milletvekillerinden genel kurula katılımlarını aksatmamaları talep edildi.

MİLLETVEKİLLERİNİ EKRANLARDAN ÇEKİN

Bazı milletvekilleri de söz alarak, birkaç milletvekilinin son günlerde yaptıkları açıklamaları anımsattı. Bazı milletvekillerinin televizyon ekranlarında yaptıkları açıklamaların sanki Cumhurbaşkanının, Başbakanın bilgisi dahiline yapılıyor gibi anlaşıldığı eleştirisi getirildi. Ekranlara çıkan milletvekilinin Külliye “ağzı” gibi konuştuğu görüntüsünün verildiği dile getirildi. Bu milletvekillerinin açıklamalarının ise zaman zaman partiyi zor duruma düşürdüğü dile getirildi. Parti yönetiminden bu milletvekillerinin ekranlardan çekilmesi istendi.

Gündem Kategorisinden...

Yukarı
*