Sosyal Medya

Bir fikrin mi var? yarışmasından ‘organik hoşaf’ açıklaması

Medya

Bir fikrin mi var? yarışmasından ‘organik hoşaf’ açıklaması

TRT’de düzenlenen ‘Bir Fikrim mi Var’ isimli yarışmada organik hoşaf projesinin finale gitmeye hak kazanması tartışma yarattı.

TRT’de yayınlanan yarışmada batmayan deniz gözlüğü, portatif fizik tedavi cihazı, alzheimer hastalarına akıllı çip ve organik hoşaf projeleri yarıştı. Organik hoşaf projesinin finale gitmeye haz kazandığı yarışmayı, hız ayarlı yol kasisi projesi kazandı. Organik hoşafın finale kalması ise sosyal medyada tepki gördü.

‘HOŞAFI BULDUĞUNU İDDİA EDEREK DEĞİL…’

Tepkilerden sonra yarışmanın yapımcı şirketi sosyal medya üzerinden bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Tam 10 yıldır ekranlarda olan bilim değil girişimcilik yarışması ‘Bir fikrin mi var’ın kazananı hız ayarlı yol kasisi projesiyle Adnan ve Uğur Kal kardeşlerdir. Gıda mühendisi olan Kübra Ağca ise Hoşaf üretim projesiyle finale hoşafı bulduğunu iddia ederek değil, pastörize etmeden raf ömrünü uzatma ve lojistik gibi sorulara araştırma geliştirme yaparak aynı ayran gibi hızlı tüketim ürünü olarak satışa çıkma fikriyle yükselmiş — sonra da elenmiştir.”

Medya Kategorisinden...

Bizi Takip Edin

Popüler

Yazarlar

Yukarı
*