Sosyal Medya

AKP’li vekil partinin durumunu böyle itiraf etti: Haziran seçimi sonrası gibi…

Gündem

AKP’li vekil partinin durumunu böyle itiraf etti: Haziran seçimi sonrası gibi…

AKP Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, partisinin doğu ve güneydoğu bölgesindeki varlığının güçlenmesi gerektiğini söylerken “Bu zayıfladığı zaman ne olur? Haziran seçimlerinden sonra ne yaşadıysak inanın o olur” dedi.

AKP’li Miroğlu, ziyaret için geldiği Mardin’in Nusaybin ilçesinde, sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle yaptığı toplantıda doğu ve güneydoğu bölgesinde yaşanan terör olaylarına değinerek şunları söyledi:

AKP Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, TBMM Genel Kurul çalışmalarına katılarak bir konuşma yaptı.

“Halk ve devlet arasındaki güven, güven bunalımları çok ayrı yerde duruyor. Ama siyaset kurumunun bu bölgede güven vermesi gerekiyor. STK’larımız ve aydınlarımız olacaksa AK Partinin bu yürüyüşünü, bölgedeki siyasi varlığını güçlendirmekten başka çaremiz yok. Bu zayıfladığı zaman ne olur? Haziran seçimlerinden sonra ne yaşadıysak inanın o olur. Hepimiz çok büyük bir endişeyle karşı karşıya kaldık. Bölge halkının yüzde 80’ini hatta AK Partililer bile HDP’nin barajı aşıp meclise gitmesini istiyordu. Bunun tek sebebi barış olsun, huzur olsun artık, çözümü dağlarda bomba koyarak aramasın, siyasetin kanallarını kullansın ve meclisin bütün imanlarının gücü oranında hayata geçirsin diye halk bu partinin mecliste, temsil edilmesini istedi. Ama temsil edildikten sonra yaşadığımız şeyler, hemen çok güçlü şekilde çatışma ortamına girmesi, bu arkadaşların siyasetin güçlenmesi, demokrasi ve siyasetin sınırlarının genişlemesi, hak ve taleplerinin peşinde koşacak imkanlar yaratmamız, bütün bunlar onların hiç bir şekilde gündeminde olmadı” dedi.

‘SİYASİ OLARAK ÇOK GÜÇLÜ OLDUĞUMUZU GÖSTERMEMİZ LAZIM’

Kanaat önderleri toplantısında AK Parti’nin bölgede yaptığı çalışmaları tek tek anlatan Miroğlu, önümüzde 2019 yılında seçimler olduğunu hatırlattı.

AKP’nin 2019 seçimlerine şimdiden güçlü bir şekilde hazırladığını kaydeden Miroğlu, CHP’nin iktidara gelmesi halinde bile ülkeyi yönetemeyeceğini savunarak, şöyle konuştu:

“Ama ben CHP’yi iyi gözleyen biri olarak tek parti dönemleri dahil, neler yaptığını çok iyi bilen ve ona ait görüşleri olan biri olarak şunu söylüyorum. CHP Türkiye’yi yönetmeye hazır bir parti değil. Bu çok nettir. Hele Ortadoğudaki bu kadar meselenin olduğu bu kadar bela bu kadar savaşın olduğu bir dönemde inanın yolunu bulamaz. Türkiye’ye mili ve ulusal bir strateji oluşturamaz. ve maalesef çok kötü bir biçimde Türkiye ile yabancı güçler oynamaya devam eder. Bu oyunun sonunda üniter birliğimizi tehdit edecek duruma getirir. CHP’nin yönetteceği bir Türkiye, bölge yönetmesi kapasitesi ve kabiliyeti azalan bir Türkiye olur.”

Gündem Kategorisinden...

Bizi Takip Edin

Popüler

Yazarlar

Yukarı
*